Jaki Materac Bedzie Idealny Dla Sportowców

Jaki materac będzie idealny dla sportowców?

We współczesnych czasach sporo osób, zwłaszcza młodych, prowadzi aktywny tryb życia, w którym oprócz pracy bardzo istotną rolę odgrywa sport. W ten sposób chcą podnieść swoją kondycję, odporność, poprawić nastrój oraz zrelaksować się po ciężkim dniu. Należy jednak pamiętać, że po każdym wysiłku fizycznym istotną rolę odgrywa regeneracja mięśni i wypoczynek. Zdrowy sen pozwala nabrać sił do przeciwstawienia się wyzwaniom następnego dnia, a także istotnie wpływa na samopoczucie i nastrój. Aby właściwie wypocząć, niezbędny jest odpowiedni materac, posiadający właściwości adekwatne do potrzeb i oczekiwań Użytkownika. Zastanówmy się zatem, jaki materac będzie idealny dla sportowców.

Twardość

W wyborze odpowiedniego materaca bardzo ważną rolę odgrywa jego twardość, której dobór wbrew pozorom nie jest taki trudny. Wystarczy stanąć na wagę i odnaleźć się we właściwym miejscu na skali poziomu twardości materaca. Dobierając materac marki GoodSeen  do masy ciała dobrze jest kierować się następującymi kryteriami:

  • osoby o masie poniżej 60 kg – materac miękki,
  • osoby o masie 60 – 80 kg – materac średni,
  • osoby o masie 80 – 100 kg – materac lekko twardy,
  • osoby o masie powyżej 100 kg – materac twardy.

Dobór odpowiedniego materaca dla sportowców ma szczególne znaczenie. Zbyt miękki może dawać odczucie zapadania się, w związku z czym kręgosłup wygina się pod nieodpowiednim kątem, powodując ból. Podłoże zbyt twarde uniemożliwia natomiast rozluźnienie mięśni przykręgosłupowych, powodując ciągłe ich napięcie, co również sprawia ból.

Wypełnienie

Na wypoczynek i regenerację mięśni duży wpływ ma również wypełnienie materaca. Cechą materacy piankowych jest połączenie wysokiej jakości pianek, zapewniających komfort i wygodę podczas snu. Za sprawą zastosowanej pianki termoelastycznej materac dostosowuje się do kształtu ciała pod wpływem jego ciepła. Pianka wysokoelastyczna gwarantuje idealne podparcie dla kręgosłupa, posiada dużą wytrzymałość i elastyczność, a dzięki odpowiednim nacięciom posiada 7 stref komfortu. Dzięki tym cechom materac idealnie dostosowuje się do kształtu ciała.

Pokrowiec

Osoby prowadzące aktywny tryb życia z pewnością zainteresowane będą odpowiednim pokrowcem o ciekawym designerskim wyglądzie, dzięki któremu będą mogły zrezygnować ze zwijającego się podczas snu prześcieradła. Każdy materac dostępny w naszej ofercie posiada pokrowiec z zamkiem rozdzielczym, dzięki któremu można go swobodnie zdjąć z materaca i wyprać w temperaturze nie przekraczającej 40oC. Cała powierzchnia materaca  pokryta jest specjalną tkaniną, ułatwiającą jego szybkie zakładanie i ściąganie.

7 stref komfortu

Każdy sportowiec z pewnością doceni we własnym materacu 7 stref komfortu, zapewniających właściwe podparcie ciała, zwłaszcza w newralgicznych punktach, takich jak odcinek szyjny i lędźwiowy kręgosłupa. Strefy w materacach piankowych, dostępnych w naszej ofercie, powstają na skutek konturowania, czyli odpowiednich nacięć pianki.

1)      STREFA GŁOWY – średnio-twarda, usytuowana po dwóch stronach materaca. Poprawia krążenie krwi.

2)      STREFA BARKÓW – średnio – twarda, stanowi podporę dla barków, ramion oraz górnych odcinków kręgosłupa. Rozluźnia oraz odpręża mięśnie w okolicy szyi i barków.

3)      STREFA LĘDŹWIOWA – średnio – twarda, bardziej elastyczna, stanowi podporę dla talii. Rozluźnia mięśnie przykręgosłupowe i poprawia krążenie krwi.

4)      STREFA MIEDNICY – średnio – twarda, największa strefa materaca, stanowi jego środek, będąc podporą dla miednicy. Podtrzymuje zatem najcięższą część naszego ciała.

5)      STREFA UD – twardsza, stanowi podporę dla ud.

6)      STREFA ŁYDEK – bardziej elastyczna, zapewnia swobodny przepływ krwi.

7)      STREFA STÓP – średnio – twarda, zapewnia komfort stopom.

Materac użytkowany przez sportowca powinien być odpowiednio dobrany, by umożliwić pełen wypoczynek i regenerację mięśni po obciążeniu ich dużym wysiłkiem fizycznym. Materace GoodSeen  cechuje trwałość oraz wysoka jakość snu i wypoczynku. Potwierdzeniem jego wytrzymałości i jakości jest wieloletnia gwarancja.

Nasz Fizjoterapeuta jako ekspert w tej dziedzinie pomoże dobrać materac idealny dla Ciebie

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *