Jaki Materac Będzie Idealny Dla Pary

Jaki materac będzie idealny dla pary?

Decydując się na zakup materaca bądź łóżka dla dwojga musimy dokonać odpowiedniego wyboru zarówno jego szerokości, jak i twardości. Podstawowym kryterium, jakie należy brać pod uwagę, jest nasza budowa ciała, wzrost czy waga. Często nasza decyzja uzależniona jest jednak od warunków lokalowych – mimo chęci posiadania dużego łóżka przestrzeń ogranicza nas do wymiarów 140×200 cm. Jeżeli jednak okaże się, że wygospodarowanie dodatkowych 20 centymetrów szerokości nie będzie stanowiło wielkiego problemu, warto zdecydować się na materac o wymiarach 160×200 cm. Wydawałoby się, że to tylko 20 cm różnicy, jednak zdecydowanie poprawią one jakość naszego snu i przyczynią się do rozpoczęcia dnia z uśmiechem. Materac o szerokości 160 cm jest w stanie zapewnić każdemu z partnerów wystarczającą ilość miejsca do komfortowego snu i wypoczynku. Często okazuje się, że materac o rozmiarze 140x200cm okazuje się być kłopotliwy dla osób, które lubią spać nieco oddalone od siebie.  W podjęciu właściwej decyzji odnośnie szerokości materaca może pomóc mały eksperyment – jeżeli leżąc na wznak z rękami zgiętymi pod głową, na powierzchni o szerokości 140 cm stykacie się ze sobą łokciami to znak, że potrzebujecie zdecydowanie szerszego materaca. Wówczas idealnym wyborem będzie materac o wymiarach 160×200 cm. Reasumując można powiedzieć, że materac odpowiedni dla pary to taki, który ma szerokość minimum 140 cm. Idealnym rozwiązaniem jest jednak materac o szerokości 160 cm.

Kolejną decyzją, jaką musimy podjąć wybierając materac dla dwojga, jest jego rodzaj. W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym, czy budowa ciała obojga partnerów, a także ich preferencje co do rodzaju i twardości podłoża, na którym będą spać, są takie same, czy może istotnie różnią się od siebie.

Jeśli partnerzy mają podobną budowę ciała i ich oczekiwania co do twardości podłoża są podobne, mogą zdecydować się na zakup jednolitego materaca – miękkiego, średniego, lekko twardego lub twardego.

W przypadku, gdy partnerzy znacznie różnią się od siebie budową ciała lub ich preferencje co do twardości podłoża są zupełnie odmienne, powinni zdecydować się na zakup materaca przeznaczonego dla dwóch osób, spośród których każda indywidualnie może dobrać odpowiedni dla siebie stopień twardości, w następujących zestawieniach: miękki/lekko twardy lub średni/twardy. Mimo różnych stopni twardości materace te mają jednakową wysokość, co gwarantuje komfort i wygodę podczas snu.

Jeżeli mimo przeczytania powyższego artykułu nadal masz wątpliwości jaki materac będzie idealny dla Ciebie i Twojej Drugiej Połówki – napisz, zadzwoń, skontaktuj się z nami. Nasz fizjoterapeuta pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *